اقامت دائم اروپا 

اقامت دائم اروپا یا همان کارت شهروندی اروپا

 

هیچ کدوم از کشور های اتحادیه اروپا کارت شهروندی رو بصورت دائم به شما نمیدن و میبایست دو مرحله تمدید ۲و ۳ سال رو بگذرونید و قوانینی رو نقض نکنید تا این کارت شهروندی به دائم تبدیل بشه.

اقامت دائم اروپا

روش های گرفتن کارت شهروندی اروپا:

 

۱:ازدواج
۲:خرید ملک
۳:تمکن مالی
۴:ثبت شرکت
۵:معرفی نامه تجاری
۶:تولد

۱: روش گرفتن کارت شهروندی از طریق ازدواج

ببینید شما میتونید با هر شخصی ک تابعیت دائم اروپا داشته باشه ازدواج کنید و شما هم ویزای بلند مدت ازدواج و بعد از اون اقامت دائم بگیرید؛
چندتا قانون کوچیک رو بسته به کشور مقصد فقط باید رعایت کنید مثلا همسر شما نباید برای گذروندن معیشتش به کمک دولت نیازی نداشته باشه و به زبان کشور مقصد مسلط باشه.

همونطوری که میدونید هیچ کشوری در اتحادیه اروپا از همون ابتدا به شما اقامت دایم نمیده و توی این روش هم معمولا یه ویزای سه ساله بهتون میدن و با رعایت کردن چند تا قانون میتونید بعد از یه مدت درخواست اقامت دائم بدید (این مدت بسته به کشور مقصد متغییره مثلا در آلمان سه سال یا اسپانیا دو سال هست)

درباره معایب و محاسن این روش من صحبتی ندارم چون کسی که میخواد از طریق ازدواج تابعیت بگیره کاملا میخواد بره در کشور مقصد زندگی کنه و فقط باید قوانین مثل معرفی محل سکونت و بیمه رو رعایت کنه.

۲:گرفتن اقامت دائم از روش خرید ملک یا سرمایه گذاری

این روش هم یکی از روش های گرفتن اقامت هست که اگر قوانینشو ندونید کلی هزینه میکنیم و آخر هم به هدفتون نمیرسید پس پیشنهاد میکنم در این باره حتما با وکیل و تاکید میکنم وکیل مهاجرت مشورت کنید در این روش بسته به قوانین کشور مقصد ملک تجاری یا مسکونی به ارزش نیم میلیون یورو باید به سفارت کشور مقصد معرفی کنید.در این روش چندین عیب وجود داره که من توصیه میکنم از این روش اقامت نگیرید!

عیب اول خرید ملک برای خارجی ها گرونتر از خرید شهروندان بومی منطقه است ملکی که به مهاجران معرفی میکنن ارزش واقعی کمتری داره و زمان فروش همون ملکی که ۵۰۰ هزار یورو خریدید کمتر از ۴۰۰ هزار یورو میشه

عیب بعدی روش خرید ملک اینه که شما نمیتونید توی اروپا شغلی داشته باشید که کارفرما نباشید یعنی به عنوان کارمند و کارگر نمیتونید کار کنید در اتحادیه عیب بعدی اینه که شما باید ۱۸۳ روز از سال رو حتما در کشور مقصد حضور فیزیکی داشته باشید که البته برای کسانی که به قصد زندگی در کشور مقصد خرید ملک انجام میدن این مورد عیب محسوب نمیشه

عیب بعدی که خیلی هم مهمه اینه که مالیات سالانه ملک شما در کشور مقصد رقم زیادی میشه در ادامه براتون چندتا مثال از مالیات های مهاجرات غیر اروپایی که از این روش اقامت گرفتن میارم.

۳: روش تمکن مالی

بدون سرمایه گذاری و یک سند ملکی و سپرده بانکی در ایران می توانید تمکن مالی خود را اثبات کنید و با اجاره خانه در کشور مقصد و هزینه های جانبی اقامت اروپا را دریافت نمایید.

در روش تمکن مالی ,شخص متقاضی باید بتواند در آمد کافی‌ در ایران داشته باشد و این در آمد نباید به صورت حقوق ثابت باشد به این گونه که متقاضی اقامت اسپانیا باید بتواند بدون حضور حداقل شش ماه در ایران درآمد کافی‌ برای زندگی‌ در اسپانیا را داشته باشد.

 

هرگونه درآمدی مانند سود حاصل از سپرده بانکی‌، سند ملک و اجاره‌ نامه رسمی‌، سود سهام شرکت و یا کارخانه در این روش میتواند مفید باشد.

لازم به یاد ذکراست که منبع درآمد شما نباید وابسته به حضور فیزیکی‌ شما در ایران باشد (حقوق ثابت) و شما چون درخواست اقامت را دارید و بنا بر قانون می‌بایست ۱۸۳ روز ( شش ماه) در کشور مقصد باشید، در نتیجه بدون حضور در ایران و بدون کسب و کار در کشور مقصد میتوانید به راحتی‌ امرار معاش کنید.

اقامت دائم اروپا

۴: روش اقامت دائم از طریق ثبت شرکت

از محبوب ترین روش هاست
اما اگر قوانین اصلی اون رو بدونید هرگز سمت این روش نمیرید
معمولا به شما میگن بیاید ۱۱ تا ۳۰ هزار یورو بدید و یکسال ما بهتون مشاوره میدیم و کار های حقوقی تون رو انجام میدیدم و صفر تا صد کار های ثبت و نگهداری شرکت شما رو انجام میدیدم…
و بعد از ثبت متوجه اشتباهتون میشید!

 

مثلا متوجه میشید باید تا پایان ۵ سال که کارت شهروندی شما دائمی نشده علاوه بر مشخص نمودن محل سکونت خود باید محل کار خود را نیز به دولت معرفی کنید که یعنی دادن دوتا اجاره بها برای دو تا محل هست که عملا یه اجاره اضافی باید پرداخت کنید البته این مورد برای کسانی که واقعا برای فعالیت اقتصادی وارد کشور مقصد میشن عیب محسوب نمیشه.

نکته :

اگر نتونید ثابت کنید که شرکت شما فعالیت موثری توی کشور مقصد داشته شما برای هر نفری که از این طریق وارد کشور مقصد کردید ۱۱-۱۵ هزار یورو جریمه میشید و ویزای دو ساله شما هرگز تمدید نمیشه و در نهایت هیچ وقت اقامت دائم نمیگیرید.

 

عیب بعدی حضور ۱۸۳ روز حضور فیزیکی متقاضی در کشور مقصده که برای کسانی که به قصد زندگی در کشور مقصد این کارو انجام میدن عیب محسوب نمیشه.

 

۵:روش معرفی نامه تجاری :

 

این روش از مطمئن ترین روش ها و در نهایت از بصرفه ترین روشها و مناسب برای افرادی که به تابعیت دوگانه احتیاج دارن
در این روش یک شرکت معتبر باید نیاز حضور شما رو برای سفارت و در نهایت دولت کشور مقصد لازم و ضروری اعلام کنه
اما حالا چه شرکتی میتونید پیدا کنید که شمارو معرفی کنه یا اصلا چه شرکتی رو پیدا کنید که با ایران در ارتباط باشه
اگر بتونید این مذاکرات رو با یه بنگاه اقتصادی در اروپا به دست بیارید بی شک از بهترین روش و بدون درد سر خودتون رو شهروند اروپایی بدونید

مراحل انجام کاربسته به کشور مقصد متغیر هست

در این روش دقیقا میتونم بهتون اعلام کنم که عیب خاصی نمیتونم ازش نام ببرم

اما خوبه بدونید این روش تقریبا کمتر از سه ماه طول میکشه
شما به محض گرفتن کارت شهروندی در تمام اروپا میتونید کار (بدون محدودیت شرط کارفرمای)

برای گرفتن کارت شهروندی اروپا با ما تماس بگیرید:

 

شماره تماس:

۰۹۳۵۵۵۰۰۳۴۰

۰۹۳۵۱۰۱۵۴۷۴