مدارک ویزای شینگن :

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن برای همه کشورهای عضو شینگن تقریبا یکسان است، فقط کمی در جزییات متفاوت است.

باید توجه کنید که همه مدارک ترجمه شده برای دریافت ویزای شینگن، نیاز به مهر دادگستری داشته که معمولا دارالترجمه‌ های رسمی خودشان پس از ترجمه مدارک،

برای گرفتن این مهر اقدام می‌کنند.

توجه داشته باشید که مدارک ترجمه شده ویزای شینگن بدون مهر دادگستری فاقد اعتبار می باشد.

در زیر به مدارک ویزای شینگن که جهت اخذ ویزای شینگن مورد نیاز است اشاره میکنیم :

 

 

farstravel.com

 

فرم تکمیل‌ شده درخواست ویزای شینگن

اولین مرحله برای درخواست ویزای شینگن هر کشور، تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن آن کشور است که باید از سفارتخانه مربوطه به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت شود.

فرم درخواست ویزای شینگن باید به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در زمان مصاحبه ارائه شود.

در این فرم درباره نوع ویزای شینگن شما سوال پرسیده میشود.

 

farstravel.com

شناسنامه ایرانی
ترجمه‌ رسمی شناسنامه با کپی از تمام صفحات باید حتما موجود باشد.

اخذ ویزای شینگن با گذرنامه

اصل گذرنامه شخص متقاضی اخذ ویزای شینگن به همراه کپی از پنج صفحه اول و صفحاتی که در آنها مهر ویزا خورده است. اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.

سه قطعه عکس رنگی برای درج در ویزای شینگن

عکس‌ها باید رنگی، زمینه سفید، تمام رخ، جدید که کاملا با ظاهر فعلی صاحب عکس هم‌خوانی داشته باشد و در ابعاد ۶ در ۴ ارائه شود. طبق مقررات شنگن، عکس شما بر روی برچسب ویزا شینگن چاپ خواهد شد.

اسناد رسمی شغلی و منابع مالی جهت اخذ ویزای شینگن

– گواهی اشتغال به کار باید بر روی سربرگ رسمی محل کار، با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی، حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار و به زبان انگلیسی ارائه شود. در صورت داشتن شغل آزاد، ترجمه پروانه کسب و سوابق آخرین پرداخت مالیات به همراه مهر اداره مالیات ضروری است. اگر به صورت پروژه‌ای کار می‌کنید یا با شرکت خاصی همکاری نمی‌کنید، مدرکی از پروژه‌های آینده‌تان ارائه دهید یا مدرکی که نشان دهنده بازگشت شما به‌ خاطر وجود موقعیت یا پیشنهاد خوب شغلی آینده باشد.
– برای دانشجوها، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی بر روی سربرگ رسمی دانشگاه به همراه امضای رئیس دانشگاه ضروری است. مدارکی مثل توصیه نامه استادان که نشان دهنده موفقیت تحصیلی شما و انگیزه بازگشت باشد هم می‌توانند برای گرفتن ویزای شینگن کمک کننده باشند.

بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد ویزای شینگن

برای درخواست ویزای شینگن، ارائه رزرو بلیط هواپیما کافی است و نیازی به خرید بلیط هواپیما نیست.

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی باید برای کل مدت زمان سفر حداقل هزینه ۳۰ هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد. متقاضیان ویزای شینگن باید بیمه‌ مسافرت فردی یا جمعی داشته باشند. این بیمه باید هزینه‌های احتمالی بازگشت به کشور تحت مراقبت‌های پزشکی، هزینه‌های احتمالی نیاز به درمان و یا هزینه‌های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. شرکت بیمه‌گذار باید نماینده‌ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد؛ در ضمن شخص دعوت‌کننده در کشور مقصد هم می‌تواند بیمه‌ی مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور بگیرد.

 

farstravel.com

 

واچر رزرو هتل یا دعوت نامه

رزرو هتل باید برای کل مدت اقامت و مطابق با تاریخ بلیت رفت و برگشت باشد. اگر دعوت‌ نامه داشته باشید دیگر نیازی به برگه رزرواسیون هتل نخواهید داشت.

در صورت داشتن دعوت‌ نامه، ارائه اصل دعوت‌ نامه که شخص دعوت‌ کننده از کشور مقصد برای مسافر فرستاده است ضروری است.

بهتر است مدارکی جهت نشان دادن نسبت شخص دعوت‌ کنند.